پاکت پستی اختصاصی

پاکت پستی ها به‌اندازه پیامی که ارسال می کنند اهمیت دارند. آن‌ها به مخاطبان شما می گویند که شما کیستید و شخصیت شما را بیان می‌کنند که این یک شخص یا یک شخص تجاری است. علاوه بر بسته بندی مدارک و محتویات پاکت پستی ها نام تجاری و پیام شما را از دیگران متمایز می‌کنند. یک تصور اشتباه رایج وجود دارد که پاکت پستی ها فقط برای حمل محتویات هستند و ارزش سرمایه‌گذاری ندارند. ما قصد داریم اهمیت انتخاب پاکت پستی اختصاصی مناسب را به شما نشان دهیم.

پاکت پستی اختصاصی

استعلام قیمت و ثبت سفارش آنی

پاکت پستی اختصاصی چیست ؟

پاکت پست اختصاصی مناسب چه کسب و کارهایی می باشد؟

پاکت پست اختصاصی یک راه بسیار مفید و کارآمد برای ارسال اسناد، نمونه محصولات و مدارک مهم است. این نوع پاکت‌ها ویژگی‌هایی مانند امنیت بالا، ارسال سریع و محرمانگی را دارا هستند. بنابراین، برای کسب و کارهایی که به ارسال اسناد و مدارک حساس و یا نمونه محصولات خود نیاز دارند، پاکت پست اختصاصی یک گزینه عالی است.

در زیر چند نمونه از کسب و کارهایی که می‌توانند از پاکت پست اختصاصی بهره‌برداری کنند، آورده شده است:

شرکت‌های حقوقی:

این نوع کسب و کارها برای ارسال قراردادها، مدارک حقوقی، مستندات قضایی و اسناد حساس به پاکت پست اختصاصی نیاز دارند.

شرکت‌های مالی و بانک‌ها:

برای ارسال کارت‌های اعتباری، فیش‌های حقوقی، مدارک مالی حساس و اسناد بانکی، استفاده از پاکت پست اختصاصی می‌تواند بسیار مفید باشد.

شرکت‌های تجاری:

اگر شما یک کسب و کار آنلاین دارید که محصولات فیزیکی را به مشتریان ارسال می‌کند، پاکت پست اختصاصی می‌تواند راهی مناسب برای ارسال نمونه محصولات، کاتالوگ‌ها، بروشورها و مستندات فنی به مشتریان باشد.

شرکت‌های فناوری اطلاعات:

در صورتی که شما یک شرکت فناوری اطلاعات هستید و نیاز به ارسال دستورالعمل‌ها، مدارک فنی، نمونه‌های محصولات یا سخت‌افزارهای حساس دارید، پاکت پست اختصاصی می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

مشاوران مالی و حسابداری:

برای ارسال اسناد مالی، راهنماهای مالی، گزارشات حسابداری و اطلاعات محرمانه به مشتریان، استفاده از پاکت پست اختصاصی مناسب است.

شرکت‌های بیمه:

برای ارسال بیمه‌نامه‌ها، سند‌های بیمه، مستندات قراردادی و اطلاعات مهم به مشتریان، پاکت پست اختصاصی بسیار مناسب است.

شرکت‌های تحقیق و توسعه:

اگر شما در زمینهتحقیق و توسعه فعالیت می‌کنید، ارسال نمونه‌های محصولات، گزارشات تحقیقی، مستندات فنی و نمونه‌های دستگاه‌های توسعه داده شده به واسطه پاکت پست اختصاصی، به شما در ارتباط با مشتریان و همکارانتان در سراسر جهان کمک خواهد کرد.

این تنها چند مثال از کسب و کارهایی است که می‌توانند از پاکت پست اختصاصی بهره‌برداری کنند. مهم است که شما با توجه به نیازهای خاص کسب و کار خود، از این خدمت استفاده کنید.

ابعاد مناسب برای پاکت پستی به چند دسته تقسیم می شوند؟

ابعاد مناسب برای ساخت پاکت های پستی به ۳ ابعاد A, B, D تقسیم بندی می شود قبل از خرید پاکت نامه به ابعاد آن دقت نمایید پاکت نامه های پستی نیز دارای ابعاد مختلف و رنگ ها و ضخامت می باشند که کمی با پاکت نامه های معمولی متفاوت است این پاکت ها شامل:

 • پاکت پستی حباب دار
 • پاکت لمینه مشکی
 • پاکت پستی ساده
 • پاکت پستی کرافت
 • پاکت متالایز مشکی
 • پاکت پستی متالایز نقره ای

تفاوت این پاکت ها با دیگر پاکت های پستی در ضخامت و کیفیت آن می باشد بهتر است بدانید یکی از باکیفیت ترین پاکت های پستی پاکت های حباب دار می باشد زیرا برای محتویات مهم بسیار مطمعن و قابل اعتماد می باشد

پاکت پستی اختصاصی A4 و A5

پاکت نامه های پستی اختصاصی به پاکت نامه هایی گفته می شود که برای قرار دادن قرارداد های شرکت و مواردی در این زمینه طراحی و انجام می گیرد ابعاد پاکت های اختصاصی متناسب با کاغذ A4 می باشد در مواردی هم ممکن است متناسب با کاغذ A4 و A5 باشد که کاغذ در داخل آن به صورت تا نخورده قرار بگیرد.

تولید پاکت پستی اختصاصی

تولید پاکت پستی اختصاصی به معنای سفارشی سازی پاکت پستی بر اساس نیازهای خاص یک مشتری یا یک برند مشخص است. در این حالت، پاکت پستی با طراحی، ابعاد، مواد و ویژگی‌های خاصی ساخته می‌شود تا بهترین عملکرد را برای نیازهای خاص مشتری فراهم کند.

فرآیند تولید پاکت پستی اختصاصی

۱. مشخص کردن نیازها:

در این مرحله، مشتری باید نیازها و مشخصات دقیق پاکت پستی مورد نظر را مشخص کند. این مشخصات می‌تواند شامل ابعاد، شکل، ضخامت، جنس، رنگ، چاپ، ویژگی‌های خاص مانند بندهای چسبنده، محافظت در برابر آب، قابلیت بازیافت و غیره باشد.

۲. طراحی و توسعه:

براساس نیازها و مشخصات مشتری، طراحی پاکت پستی اختصاصی ایجاد می‌شود. در این مرحله، عواملی مانند طراحی بسته‌بندی، انتخاب مواد مناسب و تأمین ویژگی‌های خاص مد نظر است. همچنین، در این مرحله می‌توان نمونه‌های اولیه ساخته و بررسی کیفیت و عملکرد آنها صورت می‌گیرد.

۳. تولید و تهیه مواد:

پس از تأیید طراحی نهایی، مواد مورد نیاز برای تولید پاکت پستی اختصاصی تهیه می‌شود. این شامل مواد پلیمری مانند پلی‌اتیلن، پلی‌پروپیلن و نایلون، مواد حفاظتی مانند فویل، مواد حباب‌دار و سایر مواد مورد نیاز است.

۴. تولید و فرآیند ساخت:

در این مرحله، پاکت‌های پستی اختصاصی تولید می‌شوند. این شامل برش و شکل دهی مواد، لایه بندی، جوشکاری لبه‌ها، چاپ و سایر فرآیندهای مورد نیاز است. تجهیزات و دستگاه‌های متفاوتی برای ساخت پاکت پستی استفاده می‌شوند و بسته به نیازهای خاص ممکن است تغییر کنند.

۵. کنترل کیفیت:

در طول فرآیند تولید، کنترل کیفیت صورت می‌گیرد. این شامل بررسی مواد، ابعاد، استحکمام و مقاومت، جوشکاری، چاپ و سایر ویژگی‌های مشخص شده در مرحله طراحی است. از آزمون‌های فیزیکی و شیمیایی مانند آزمون استحکام، آزمون کشش و فشار، آزمون مقاومت در برابر شکستگی و آزمون نفوذ آب می‌توان برای ارزیابی کیفیت استفاده کرد.

۶. ارسال و تحویل:

پس از تولید، پاکت‌های پستی اختصاصی آماده بسته‌بندی و ارسال به مشتری می‌شوند.

تولید پاکت پستی اختصاصی می‌تواند به عنوان یک فرصت برای تبلیغات برند، افزایش شناخت برند و ایجاد تجربه کاربری منحصر به فرد برای مشتریان مورد استفاده قرار گیرد. همچنین، این نوع پاکت‌های پستی معمولاً در صنایع مختلفی مانند تجارت الکترونیک، لوازم آرایشی و بهداشتی، محصولات غذایی و غیره استفاده می‌شود.

چاپ پاکت پستی اختصاصی چگونه است؟

چاپ پاکت پستی اختصاصی به گونه ای می باشد که باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد میزان رضایت مندی مشتریان در چاپ اختصاصی حائز اهمیت است به همین دلیل چاپ اپاکت های اختصاصی کمی متفاوت تر می باشد و مهم تلقی می شود. نوع چاپ پاکت پستی اختصاصی بسیار اهمیت پیدا می کند. بر اساس نیاز شرکت ها وموسسات می توان چاپ پاکت پستی را به شیوه های متفاوت تری انجام داد اما در نهایت باید نکات خاصی را برای چاپ پاکت پستی مد نظر قرار داد. پاکت های پستی در سایز های متفاوتی تولید می گردند که چاپ آن ها نیز باید در ابعاد مختلفی باشد. برخی از پاکت ها به صورت پاکت های حباب دار هستند که در آن ها به چاپ دیجیتال احتیاج خواهیم داشت. پاکت پستی اختصاصی حباب دار مناسب افرادی می باشد که نیاز به محافظت بیشتری از محصول خود دارند. 

اگر برگه پستی سازمانی از اهمیت بالاتری برخوردار است،‌در این حالت بهتر است از پاکت های پستی مخصوص و البته حباب دار استفاده شود. طراحی که برای پاکت پستی اختصاصی در نظر گرفته می شود بسیار ویژه است و بر اساس نظر و نیاز مشتری می تواند متفاوت باشد اما در نهایت باعث ایجاد وجه تمایز بین شما و دیگر شرکت ها می شود. برای چاپ اختصاصی پاکت پستی باید از مقوا و کاغذ خاص با کیفیت متفاوت استفاده شود که مجموعه آرباکس این سبک از چاپ و تولید را ارائه می دهد.

پاکت های پستی اسنادی

یکی از مرسوم ترین پاکت ها برای پاکت های پستی اسنادی پاکت های نخودی می باشد کاغذ این نوع پاکت ها متناسب برای سازمان های دولتی می باشد جنس این کاغذ ها بسیار مرغوب و هم این طور قیمت آن ها بسیار ارزان است این کاغذ ها در عین سادگی و ارزان بودن از کیفیت و دوام بالایی برخوردار هستند.

پاکت های سند محصولی

این نوع پاکت ها برای تبلیغات خاص طراحی و صورت می گیرد مانند مشاغل و کسب و کاری همچون نمایشگاه های خودرو ، دفتر اسناد رسمی ، دفتر ازدواج و طلاق و …که مربوط به سازمان و عناوین و زیر شاخه های خود می باشد و دارای ویژگی ها و کاربردهایی می باشد.

قالب اختصاصی چیست؟

برای انجام و طراحی انواع پاکت های اختصاصی و قالب آن ها می توان آن را بنا بر سلیقه مشتری به فرم و شکل دادن پاکت با ساخت قالب اختصاصی پرداخت و آن را تغییر داد

ویژگی های پاکت های اختصاصی چیست؟

 • عدم محدودیت در رنگ و طرح
 • ضد آب بودن
 • قابلیت نوشتار روی پاکت
 • ماندگاری بالا
 • اختصاصی بودن
 • پوسیده نشدن

کدام رنگ از کاغذ تحریر برای چاپ مناسب می باشد ؟

رنگ سفید کاغذ تحریر موجب بهتر دیده شدن جوهر و هم این طور نوشته ها و چاپ می باشد مناسب ترین گزینه برای چاپ رنگ سفید می باشد و برای ساخت انواع چاپ نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

کاغذ تحریر چیست؟

یکی از پرکاربردترین نوع کاغذ کاغذ تحریر می باشد کاغذ تحریر استفاده بسیاری دارد و برای جذب جوهر بهترین گزینه می باشد گاهی اوقات برای تولید کاغذ تحریر از مواد شیمیایی استفاده می شود یا برای افزایش مقاومت از گچ استفاده می کنند تا سطح آن را بپوشانند.

چاپ اختصاصی پاکت اداری چه مزایایی دارد؟

برای رد و بدل کردن نامه‌های اداری و اسناد استفاده از پاکت در ادارات بسیار رایج است، بنابراین از این پاکت‌ها در بسیاری از امر ها می توانید استفاده کنید. این پاکت ها را در اندازه‌های مختلف می توانید تهیه کنید، از این پاکت ها به منظور تا نشدن اسناد اداری استفاده می‌ شود. برای چاپ اختصاصی پاکت های اداری در بیشتر مواقع لوگوی اداره و نام آن بر روی پاکت درج می‌شود. شما می توانید با استفاده از رنگ ها و طرح های مختلف، پاکت های اداری خودتان را به شکلی خاص تر و گیرا تر بسازید.

استفاده از لوگوی اداره و نام آن به ما چه کمکی می کند؟

* برای پیدا کردن نامه خود دیگر سختی ندارید.
گاهی اوقات پیش می آید شخصی یا شرکتی که نامه شماره دریافت می کند در طول روز نامه های دریافتی زیادی داشته باشد ، و بین آن همه نامه ، نتواند نامه شما را پیدا کند. وقتی که پاکت شما طراحی و چاپ خاص خود را داشته باشد در میان انبوه نامه ها راحت تر می توان پاکت شما را پیدا کرد. اگر کسی منتظر نامه شما باشد خیلی خوشحال می شود وقتی که شما با پاکتی و فوق العاده برای او ارسال کرده آید.
* مخاطب شما راحت تر کسب و کار شما را خواهد شناخت.
وقتی لوگو و نام شرکت شما روی پاکت درج شده باشد مخاطب آن را به خوبی به مرور زمان به خاطر می سپارد البته که منظور از چاپ اختصاصی پاکت اداری تنها درج لوگو و نام نیست چون هر اداره‌ای به صورت پیش‌فرض این کار را انجام خواهد داد. بهتر است شما اطلاعات مربوط به کار و حرفه خود را نیز بر روی پاکت درج کنید تا مخاطب های شما ، شما را بشناسند و به شما دسترسی پیدا کنند.
* اعتبار شما در میان خواص و عام افزایش می یابد.
وقتی که برای چاپ اختصاصی پاکت اداری هزینه می کنید،به مخاطب خود نشان می‌دهید که برای او ارزش قائل هستید. پس کم کم در میان اداره های مختلف افراد معمولی اعتبار کسب می کنید و از این اعتبار می توانید برای گسترش خدمات اداره خود استفاده کنید. پاکت اختصاصی اداری هر چند کوچک است اما در افزایش محبوبیت اداره شما تاثیر زیادی دارد.


سخن پایانی

پاکت نامه ها دارای انواع مختلفی هستند بسیاری از این پاکت ها برای نامه ، کارهای اینترنتی و … مورد استفاده قرار می گیرد بسیاری از آن ها برای امور بانکی و اما پاکت نامه های پستی اختصاصی که مهم ترین آن ها می باشد که دارای زیرشاخه هایی می باشد پاکت نامه های اختصاصی برای قرارداد های شرکت و موارد دیگر در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرد هر کدام از این پاکت نامه ها که گفته شد برای اموری مشخص می باشد و دارای ویژگی هایی می باشد شما برای استفاده از پاکت های پستی چه اختصاصی و چه معمولی باید با انواع آن آشنا شده و برای امور و کارهای خود آرا انتخاب نمایید هم چنین شما می توانید بنا بر سلیقه خود پاکت آن را مشخص و انتخاب کنید.